نظر به رعایت اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مشتری، پارسیان مرک خدماتی را در راستای اطمینان و آسایش خاطر ایشان تحت عنوان “ضمانت برگشت محصول” در نظر گرفته است. لذا مشتریان محترم میتوانند در صورت بروز مسائل و مشکلات ذیل از این سرویس بهره مند گردند.

۱- مغایرت(عدم تطابق) مشخصات فنی محصول:

تمامی محصولات پارسیان مرک دارای دیتاشیت تأیید شده کمپانی های بین المللی میباشد. چنانچه محصول خریداری شده دارای کیفیت نامطلوب باشد و یا از لحاظ مشخصات با اطلاعات ارائه شده توسط پارسیان مرک مغایرت داشته باشد، مشتریان محترم می بایستی اشکال و ایراد آن را حداکثر تا یک روز کاری پس از تحویل سفارش به پارسیان مرک گزارش دهند و یا با شماره های دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایند تا در صورت تأیید ایراد محصول توسط کارشناس فنی پارسیان مرک ، محصول مورد نظر برگشت داده شود و وجه آن مسترد گردد و یا در صورت تمایل محصول جایگزین و مورد تأیید مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال گردد. (بدیهی است محصول مرجوعی می بایستی در شرایط اولیه بسته بندی خود قرار داشته باشد)

۲- منصرف شدن مشتریان پس از خرید: در صورت منصرف شدن از خرید محصول قبل از ارسال سفارش، مشتریان محترم می بایستی هر چه سریعتر با واحد پیگیری سفارشات پارسیان مرک تماس گرفته و انصراف خود را از خرید محصول اعلام فرمایند. در صورتی که پس از دریافت کالا، مشتریان محترم از خرید خود منصرف شوند، حداکثر تا ۲ روز کاری می بایستی انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهند و محصول را مطابق با شرایط بسته بندی اولیه و تقبل هزینه حمل، به پارسیان مرک مرجوع نمایند.

۳- آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل: با توجه به بسته بندی استاندارد تمامی محصولات جهت ارسال، در صورتی که محصول خریداری شده در اثر حمل و نقل دچار آسیب دیدگی شود، مشتریان محترم می بایستی حداکثر تا یک روز کاری پس از دریافت سفارش به واحد خدمات پس از فروش پارسیان مرک اطلاع رسانی نمایند و در صورت تأیید شرکت حمل کننده ی سفارش، پارسیان مرک خسارت ناشی از آن را تقبل کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن پس از تحویل گرفتن کالای آسیب دیده، محصول مورد نظر مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد.

نکات مهم در نحوه ارسال محصول : از مشتریان محترم تقاضا میشود در صورت بروز هر گونه مشکل و یا تصمیم گیری جهت مرجوع نمودن محصول، حتماً قبل از آن با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایند و از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری نمایند.

تمامی محصولات پارسیان مرک در هنگام ارسال دارای لیبل مخصوص و تأیید شده میباشد که در آن شرح کامل کالای مورد نظر درج شده است، لذا در صورت پاره و مخدوش بودن بسته بندی و لیبل مورد نظر، امکان استفاده از خدمات ضمانت بازگشت از بین خواهد رفت. لذا خواهشمند است محصول خریداری شده را در بسته بندی جدا قرار داده و از نوشتن آدرس یا موارد دیگر بر روی بسته بندی اصلی خودداری فرمایید.

در صورتی که مشتریان محترم ساکن مشهد نباشند، جهت ارسال محصول خود می بایستی از پست پیشتاز و یا باربری تأیید شده پارسیان مرک استفاده فرمایند. در غیر اینصورت پارسیان مرک هزینه ارسال آن را بر عهده نخواهد گرفت. هزینه ی پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست و هزینه حمل توسط باربری پس از تأیید واحد خدمات پس از فروش به حساب مشتریان واریز خواهد شد.

محصول مرجوعی را به آدرس دفتر مرکزی پارسیان مرک ارسال فرمایید.

هزینه ارسال : در صورتی که موضوع مرجوع نمودن محصولات، مربوط به ایراد کیفی محصول و یا عدم تطابق مشخصات فنی با اطلاعات ارائه شده توسط پارسیان مرک باشد، هزینه های ارسال بر عهده پارسیان مرک میباشد و از هنگامی که وضعیت محصول مرجوعی در واحد خدمات پس از فروش مشخص و تأیید شود، حداکثر تا ۴۸ ساعت مبلغ به حساب مشتریان محترم واریز خواهد شد.

لازم به ذکر است کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش پارسیان مرک ، ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی نموده و محصول مورد نظر تعویض و یا در صورت درخواست مشتری، با محصول دیگر جایگزین خواهد شد.

بدیهی است در صورت جایگزین نمودن، تفاوت قیمت محصول جدید با محصول مرجوعی محاسبه و قبل از ارسال تسویه خواهد شد.

لازم به ذکر است شرکتهای بزرگ تجاری که دارای هویت ثبتی می باشند تا قبل از دریافت کامل محصول نیاز به پرداخت هیچ گونه وجهی ندارند.